www.metallinnuoret.fi >  Helsinki ja Uusimaa

Helsinki ja Uusimaa

Löydät oikealla olevasta tapahtumakalenterista sekä alueelliset että valtakunnalliset tapahtumat.

Tapahtumakalenteri

« huhti 2017 »
13 27 28 29 30 31 1 2
14 3 4 5 6 7 8 9
15 10 11 12 13 14 15 16
16 17 18 19 20 21 22 23
17 24 25 26 27 28 29 30
18 1 2 3 4 5 6 7

 

Yhteystiedot


Nuorisotoiminnasta vastaava toimitsija:

Ville Kari ville.kari@metalliliitto.fi

+35845 672 4568


Helsinki - Uusimaa alueen nuorisojaosto 2016:

Tommi Laaksonen ao. 232 nuorisojaoston puheenjohtaja

tommi.laaksonen@hotmail.com

puh. +35850 336 0656

varsinaiset jäsenet:

Milla Leppänen ao 271 sihteeri leppanen.milla@gmail.com

puh. +35840 772 2906

Mikael Kölhi ao 58 varapuheenjohtaja mikael.kolhi@gmail.com

puh. +35844 343 4360

Tino Halttunen ao 12 tino.halttunen@metso.com

Lauri Kalanti ao 8 lauritaalla@gmail.com

Emmi Kojola ao 35 emmikojola@gmail.com

Jarkko Rantanen ao 337 rantanen.jarkko@gmail.com

Sini Salminen ao 58 sini.salminen@outlook.com


varajäsenet:

Petri Lehmus ao 21 petri.lehmus@hotmail.com

Tuomas Jakovesi ao 86 tuomas.jakovesi@gmail.com

Sampsa Lehtorinta ao 337 sampsa.lehtorinta@gmail.com

Sami Pusa ao 12 sami.pusa@metso.com

Thomas Roos ao 338 thomas.roos@palodexgroup.com

Harri Rusanen ao 70 harrirusanen@hotmail.com

Mia Von Bonsdorff ao 77 mia.vonbonsdorff@gmail.com


Nuorisojaosto kannustaa ammattiosastojen ja seuturyhmien nuorisovastaavia, sekä muita edustajia olemaan meihin yhteydessä kaikkiin nuorisotoimintaan liittyvissä asioissa. Autamme ja neuvomme nuorisotoiminnan haasteissa.